Co to jest Bitcoin ?

Bitcoin to internetowa waluta cyfrowa inaczej kryptowaluta. Została stworzona przez Satoshi Nakamoto w 2009 roku. Początkowa wartość oscylowała w granicach około 2 złotych za 1 BTC. Aktualnie kurs bitcoina wynosi 1BTC – około 9000 zł i jest bardzo zmienny.

Bitcoin oczywiście można wymienić na prawdziwe pieniądze w dowolnej walucie, jest także popularnym środkiem płatniczym akceptowanym przez coraz większą liczbę firm i sklepów internetowych. Bitcoin to nie jedyna kryptowaluta, powstają także inne jednak żadna z kryptowalut nie zyskała tak dużej wartości i popularności jak BTC.

Jak zarabiać darmowe bitcoin ?

W internecie jest już mnóstwo stron które oferują zarabianie w bitcoin. Poniżej prezentuje wam kilka sprawdzonych na których sam zarabiam i wypłacam zgromadzone środki na portfel internetowy.

Bonusbitcoin

  • Po uzbieraniu minimum wypłaty realizowane są raz w tygodniu(niedziela),przy wypłatach INSTANT pobierana jest niewielka opłata ale środki mamy przelane w ciągu 15 minut.
  • Niskie minimum do wypłaty, wynosi tylko 10 000 satsohi, można uzbierać w kilkanaście dni.
  • Zachęcający program partnerski, w którym otrzymujemy 50% z klików poleconego.

>> Dołącz do BonusBitcoin <<


 

Freebitco

  • W programie co godzinę mamy możliwość wygrywania bitcoin, nagrody nie są duże ale jeżeli będziemy aktywnymi użytkownikami szybko osiągniemy minimum do wypłaty.
  • Co tydzień mamy możliwość udziału w loterii z wysokimi nagrodami (zakładka Lottery).
  • Minimum do wypłaty wynosi 30 000 satoshi, ja zbieram w ciągu kilku dni/tygodnia.

>> Dołącz do FreeBitco <<


BTCclicks

  • W programie codziennie pojawiają się nowe reklamy do wyklikania o różnych wartościach, przeważnie około 20-3 reklam dziennie.
  • Program także udostępnia fajny program partnerski na którym możemy zarabiać.
  • Minimum do wypłaty wynosi 10 000 satoshi, można uzbierać bez problemu w kilka dni.

>> Dołącz do BTCclicks <<

Portfele Bitcoin

Aby wypłacić zarobione bitcoiny potrzebny jest nam portfel internetowy obsługujący BTC. Mamy dwie możliwości korzystanie z portfela online który jest dostępny na stronie internetowej lub portfela(aplikacji) którą pobieramy na komputer. Przede wszystkim warto zadbać o zabezpieczenie danych portfela aby nikt nie wykradł środków z konta.
Nasz portfel będzie posiadał unikalny adres złożony z ciągu liczb i znaków, i właśnie ten adres podajemy w programach przy wypłacie zarobionych środków. Więcej informacji odnośnie portfeli kryptowalut znajdziesz np. w tym artykule.

Bitcoiny możemy sprzedać oraz kupić na giełdzie bitmarket.pl lub coinbase.com, nie musimy ich sprzedawać możemy je także wykorzystać do płatności internetowych jak zakupy w sklepie internetowym czy opłacenie serwera.