Osoby zajmujące się zarabianie na wypełnianiu ankiet z pewnością zainteresuje portal Redaktor Opinii. Jest to polskojęzyczna strona, prowadzona przez Instytut Badań Polster z siedzibą w Warszawie. Strona działa na zasadzie pośredniczenia między firmami zlecającymi ankiety oraz użytkownikami, zajmującymi się ich odpłatnym wypełnianiem. Firma istnieje już na polskim rynku od 2011 roku, natomiast założenie portalu internetowego datowane jest na rok 2014.

Redaktor Opinii w skrócie.

 • język strony i ankiet: polski
 • koszt rejestracji i użytkowania strony: program jest w pełni darmowy
 • warunki uczestnictwa: skończone 13 lat, adres zamieszkania na terytorium Polski, posiadanie adresu e-mail oraz konta bankowego
 • program jest w pełni wypłacalny
 • oferowany przez stronę sposób zarabiania jest legalny
 • rezygnacja z uczestnictwa może nastąpić w każdej chwili bez ponoszenia żadnych konsekwencji
 • minimalny próg wypłaty: 500 punktów = 50 złotych
 • metoda wypłacania wynagrodzenia: przelew na konto bankowe
 • czas oczekiwania na pieniądze: do 30 dni

Metody zarabiania na stronie Redaktor Opinii.

Głównym zadaniem strony internetowej jest udostępnianie płatnych ankiet użytkownikom. Za ich wypełnienie każdy panelista otrzyma określoną ilość punktów podaną przed przystąpieniem do badania. Program nie zapewnia minimalnej ilości ankiet dziennie, nie mniej na oficjalnej stronie można znaleźć informację, że administratorzy dokładają wszelkich starań, aby ilość ankiet była jak największa, jednak jest to w głównej mierze uzależnione od aktualnych potrzeb firm, zlecających badanie.

Kolejnym punktem, umożliwiającym zarobek jest program partnerski. Polega on na otrzymywaniu dodatkowych punktów za każdą osobą, która dzięki tobie zarejestruje się na portalu. Jest to dobra opcja, gdyż znacznie zwiększa szybkość uzbierania minimalnego progu do wypłaty.

Co piszą o portalu Redaktor Opinii?

Strona funkcjonuje już ponad 4 lata, dzięki czemu uzbierała ona już pokaźną grupę osób z niej korzystających. Mimo to, niewiele jest negatywnych opinii na temat portalu. Zarejestrowani użytkownicy cenią portal za wypłacalność, możliwość wpływania na polski rynek oraz możliwość wypłacania pieniędzy na konto bankowe. Wśród negatywnych opinii przeważają zarzuty dotyczące niskich zarobków i powolnego zarabiania. Wynikają one jednak z niewiedzy i braku doświadczenia, gdyż na wszystkich portalach oferujących pieniądze za wypełnianie ankiet, potencjał zarobkowy jest na bardzo zbliżonym poziomie.

Co należy pochwalić, a co zmienić w portalu Redaktor Opinii?

Plusy programu to:

 • możliwość rejestracji już od 13 roku życia
 • wypłaty na konto bankowe
 • możliwość wpływania na polskie produkty i usługi
 • stabilna firma prowadząca stronę
 • ankiety i strona w języku polskim

Minusy strony to:

 • niski potencjał zarobkowy
 • słabo rozbudowany program partnerski
 • niewielka ilość ankiet w miesiącu
 • brak możliwości rejestracji osób spoza terenów Polskii

Jak przebiega proces rejestracji w Redaktor Opinii?

Rejestracja w portalu nie powinna nikomu przysporzyć większego problemu. Już po wejściu na stronę główną twoim oczom powinna się ukazać duża, biała ramka z napisem „Dołącz do panelu Redaktor Opinii„. Pod nim znajduje się mniejsza ramka, gdzie powinieneś wpisać swój adres e-mail.

Po uzupełnieniu tego pola kliknij w niebieski przycisk „Kliknij aby się zapisać„. Jak podaje strona adres e-mail będzie wykorzystywany jedynie do przesyłania ankiet i nie będziesz na niego otrzymywał niechcianych reklam i propozycji.

Następnym krokiem jest sprawdzenie swojej skrzynki mailowej. W odebranych wiadomościach powinien być mail od portalu, zawierający link aktywacyjny. Kliknij w niego, aby stać się użytkownikiem programu.

WAŻNE! Czasem wiadomość trafia do folderu SPAM. Sprawdź go, gdy nie otrzymasz maila z linkiem aktywacyjnym.

Ile może zarobić czynny użytkownik portalu Redaktor Opinii?

Ciężko jednoznacznie stwierdzić jaki jest dokładny potencjał zarobkowy portalu, jednak należy pamiętać, że jest to jedynie dodatkowe źródło pieniędzy.

Najważniejszym sposobem zarabiania w portalu jest sumienne wypełnianie, otrzymanych na maila ankiet. Średnio w miesiącukażdy użytkownik otrzymuje kilkadziesiąt ankiet (około 15-20). Jednak nie we wszystkich badaniach Twój profil będzie spełniał wymagania. Wówczas nie zostajesz zakwalifikowany do wypełniania ankiety. W tym przypadku na twoje konto i tak powędrują 2 punkty.

W przypadku zakwalifikowania się do badania masz możliwość zarobić od 8 do nawet 25 punktów. Uzależnione jest to od długości ankiety i jej złożoności. Ilość punktów, jaka pojawi się po wypełnieniu ankiety jest pokazana przed przystąpieniem do badania.

Mimo dostępności programu partnerskiego, nie zwiększa on znacznie dochodu. Za każdego poleconego użytkownika masz możliwość otrzymać 10 punktów. Niemniej warto z niego korzystać, aby przyśpieszyć czas osiągnięcia progu minimalnego do wypłaty.

Biorąc pod uwagę, że za 500 punktów otrzymasz na konto 50 zł, to każdy zarobiony punkt wart jest 10 groszy.

Czy warto próbować zarobić na stronie Redaktor Opinii?

Jeśli wiesz z czym wiąże się zarabianie na ankietach i nie przeszkadza Ci długie oczekiwanie na uzbieranie progu minimalnego, jest to strona, którą powinieneś się zainteresować. Warto również zarejestrować się w innych serwisach takich jak Płatne Ankiety 24, Moneyo itd.

Stabilna i wypłacalna firma oraz możliwość wpływania na polski rynek, sprawiają że jest to obowiązkowy punkt osób zarabiających na wypełnianiu ankiet.